Apie mus

Biržiečius jungia meilė savo rajonui.  Tik kartu suvieniję pajėgas, laiką, energiją, pasieksime, kad Biržų kraštas augtų ir klestėtų.  Kartu galime daugiau!

Nepartiniai biržiečiai susivienijo į visuomeninį komitetą

2022 metų spalio 28 dieną Biržuose, kavinės „Laigis“ iškilmių salėje,   įvyko steigiamasis visuomeninio politinio komiteto steigiamasis suvažiavimas, kuriame dalyvavo daugiau nei 130 biržiečių.  Steigėjai patvirtino jo pavadinimą, įstatus, buveinę, programą, finansų inspektorių.

Politinio komiteto „Biržų atgimimas“ tarybos pirmininku išrinktas įmonės „SLT Industrial Components“ direktorius, daugkartinis motokroso čempionas Liutauras Variakojis, tarybos nariais – chemijos mokslų daktaras Domas Balčiūnas,  inžinierė Armanda Šimaitė,  Rinkuškių bendruomenės pirmininkas Vytautas Juška,  „Biržiečių žodžio“ direktorius Kęstutis Isakas, „Biržų duonos“ vadovas Viktoras  Kurganovas, Jono ir Adolfo Mekų palikimo studijų centro vyr. bibliotekininkė Indra Drevinskaitė, avių ūkio savininkas Jūris Milišiūnas, pedagogė Ginta Vorienė,  muzikantas Eugenijus Gražys, atsargos pulkininkas leitenantas Vidas Eidukas.

 “Daug metų Biržų rajono valdžia negalvojo apie krašto ekonomiką, nes paskendo pastoviame politikavime. Esu tikras, kad savivaldoje neturi būti jokios politikos. Rūpestis rajono ekonomika ir gyventojų gerove turi būti pagrindiniu   Biržų valdžios tikslu. Kiekvienas savivaldybės investuotas euras turi nešti naudą ir grąžą“, - apie komiteto steigimo priežastis sakė iniciatyvinės grupės narys Liutauras Variakojis.  

Tarptautinės miškotvarkos platformos FOROS įkūrėjas, „AVANTI“ viešbučio savininkas Justas Kaveckas įsitikinęs, kad Biržams reikalinga lyderystė. „Turime milžinišką potencialą ir privalome parodyti, kad rajonas turi ateitį - į jį ateis investicijos bei grįš biržiečiai ir užsienio ir didmiesčių“, - sakė J. Kaveckas. 

Pedagogė iš Pačeriaukštės Ginta Vorienė mano, jog visuomenė turi būti įtraukta į svarbių rajonui sprendimų priėmimą.  „Valdžia turi tartis su krašto gyventojais ir dirbti jų interesams. Kiekvienas reikšmingas klausimas turi būti išdiskutuotas, o sprendimas tenkinti žmonių lūkesčius“, - teigė mokytoja.

Vienos didžiausių Lietuvos kepyklos „Biržų duona“ savininkas ir vadovas Viktoras Kurganovas sako, jog požiūris – mažas sraigtelis, bet nuo jo priklauso dideli darbai. „Reikia užmiršti žodį „Neįmanoma“, kurį dažnai girdėjau, kai pradėjome gaivinti kepyklą.  Rezultatas ateis, jei Biržų valdžia dirbs ir baigs užsiiminėti politika“, - teigė patyręs verslininkas.   

„Dėl neveiklumo ir pažadų rinkėjams nevykdymo pasitikėjimas partijomis ir jų politikais sumažėjęs iki minimumo.  Tai paaiškina, kodėl komiteto steigimas sulaukė tokio didelio susidomėjimo Biržuose. Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje, kur valdžią iš tradicinių partijų perėmė visuomeninių komitetų atstovai, stagnaciją pakeitė proveržis. Tikime, kad tai galima pasiekti ir mūsų rajone“, - įsitikinęs į komiteto „Biržų atgimimas“ tarybą išrinktas verslininkas Kęstutis Isakas.

Visuomeninis politinis komitetas „Biržų atgimimas“  įregistruotas juridinių asmenų registre. Kodas: 306186397

  • "Biržų atgimimo" šūkis - "KURTI. AUGTI. KLESTĖTI". Geros, drąsios ir inovatyvios idėjos turi  būti palaikomos Biržų rajono savivaldybės.  Leiskime biržiečiams kurti.  Tai leis kraštui augti ir klestėti!